عکاسی صنعتی


عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی را به صورت حرفه ای و با بالاترین کیفیت با ما تجربه کنید.

 

شما به دنبال عکسبرداری از محصول و خدمات خود هستید؟

photography-dizyn

عکاسی صنعتی چیست؟


عکاسی صنعتی یکی از حوزه های کاری وسیعی است که زیر شاخه های مختلف زیادی دارد. عکاسی صنعتی خود نیز جزوی از عکاسی است ولی با هدف کسب درآمد که بیشتر برای تبلیغ یک محصول یا یک خدمات می پردازد.
در کل هر عکسی که با هدف فروش صورت گیرد جزو شاخه های عکاسی صنعتی محسوب می شود. از عکس های صنعتی در کمپین های تبلیغاتی مانند مجلات، روزنامه ها، کاتالوگ های تبلیغاتی و … استفاده می شود.
عکس های با کیفیت و زیبایی که در خیابان ها بر روی بیلبورد ها یا کاتالوگ های محصولات مشاهده می کنید، جزوی از عکس های صنعتی هستند که با خلاقیت گرفته می شود.
این شاخه از عکاسی به طور کلی به منظور بالا بردن سطح فروش و ایجاد آگاهی از برند در مشتری برای تبلیغ یک کالا یا خدمات استفاده می‎شود.

نمونه کار

هزینه و تعرفه

عکاسی محصولات ( سایز متوسط )

10 عکس ⇐ 2.5 میلیون تومان


20 عکس ⇐ 3.3 میلیون تومان


30 عکس ⇐ 4 میلیون تومان


40 عکس ⇐ 4.6 میلیون تومان


50 عکس ⇐ 5.3 میلیون تومان


عکاسی هوایی

شروع از 3.5 میلیون تومان


عکاسی محصولات ( سایز برزگ )

10 عکس ⇐ 4.5 میلیون تومان


20 عکس ⇐ 7.5 میلیون تومان


30 عکس ⇐ 10.5 میلیون تومان


عکاسی صنعتی از کارخانه

10 عکس ⇐ 2.5 میلیون تومان


20 عکس ⇐ 3.5 میلیون تومان


30 عکس ⇐ 4.5 میلیون تومان


40 عکس ⇐ 5.5 میلیون تومان


50 عکس ⇐ 6.5 میلیون تومان


عکاسی با طراحی صحنه و دکور

شروع از 5 میلیون تومان


عکاسی تبلیغاتی

همانطور که می دانید عکاسی تبلیغاتی شاخه ای از عکاسی و می توان گفت که زیر مجموعه عکاسی صنعتی نیز محسوب می شود. تا به حال در روزنامه ها و مجله ها تصاویری را مشاهده کرده اید که تبلیغاتی بوده اند. اکثر عکس های تبلیغاتی برای بیان ایده یا احساس به کار برده می شود. از لحاظ تبلیغاتی نیز عکاسی تبلیغاتی نسبت به عکاسی صنعتی جنبه بیشتری دارد و در عکاسی صنعتی بیشتر به جزئیات یک محصول یا خدمات می پردازند.

در عکاسی تبلیغاتی تصویر باید طوری باشد که بیننده با دیدن تصویر محصول یا خدمات انگیزه ای برای تهیه آن داشته باشد و یا یک حس خوبی به بیننده منتقل کند. به عنوان مثال به تصاویر لوازم آرایشی دقت کنید. متوجه می شوید که خلاقیت عکاس در گرفتن عکس باعث زیبا شدن محصول شده است.

دلایل مختلفی برای زیبا شدن تصاویر وجود دارد. از جمله کیفیت نورپردازی، بک گراند و خود محصول و … را می توان نام برد. خلاقیت عکاس و لوازم جانبی کافی نیست و هرازگاهی لازم است که با همکاران خود در بخش بازاریابی نیز مشورت کنید تا مهارت های لازم را به دست بیاورید. تمامی این موارد برای راحتی عکاس و ساخت محیط برای عکاسی است. انتظار ما این است که بعد از این موارد تصاویر خلاقانه و زیبایی را مشاهده کنیم.

همه مراحل آماده سازی صحنه به زمان کافی و همکاری پرسنل استودیو نیازمند است. سپس استفاده از تصویر حاصل برای تبلیغ محصول در مجله ها، بیلبورد ها و اینترنت می تواند پیام مورد نظر را به مخاطب منتقل کند.

عکاسی تبلیغاتی از ساعت

عکاسی هوایی از نمای ساختمان

عکاسی هوایی

از عکاسی هوایی در عکس برداری از پروژه های صنعتی استفاده می کنند. که با فرستادن هلی شات ( دوربین ) به بالا کل محیط را می توان به خوبی دید و این امر عکاسی را راحت تر می کند. هلی شات نیز همان دوربین های مدل پهبادی است که با رفتن به آسمان، عکس برداری می کنند.

همانطور که می دانید عکاسی صنعتی یعنی عکس برداری از محصولات یا خدمات یک شرکت که برای تبلیغات یا اطلاعات بیشتر نیاز دارد. عکاسی هوایی نیز بخشی از عکاسی صنعتی است و به دلیل این که نمی توان از زمین از سورژه مورد نظر عکس برداری کرد، عکاسی صنعتی ظهور کرد.

عکس های هوایی فقط برای تبلیغات نیست و بیشتر برای نشان دادن رشد صنایع مختلف استفاده می شود. با این نوع عکس برداری ها می توان اطلاعات زیادی را به بیننده انتقال داد. به عنوان مثال، می توان نشان داد که یک کارخانه چقدر بزرگ است و چه تعداد پرسنل در آن مکان مشغول به کار هستند.

امروزه امکانات زیادی برای عکس برداری و تبلیغات وجود دارد. با عکس برداری هوایی می توانید تصاویر زیبا و جالبی را برای تبلیغات استفاده کنید.

عکاسی

عکاسی در معنی لغوی با عکاسی و عکسبرداری شناخته می شود و همچنین به شغل عکاسی نیز اشاره دارد. در سرتاسر جهان بیشتر با نام فتوگرافی شناخته می شود که ترکیب دو کلمه فتو و گرافی است. فتو در لغت به معنی نور و گرافی به ثبت یا نگارش است. فتوگرافی کلمه یونانی است و در کل به معنای نقش کردن با نور است.

در اصل عکاسی یعنی ثبت یک تصویر، که به دو صورت انجام می شود. اول باید تصویر را با دوربین به دست بیاوریم و در مرحله دوم آن را روی نگاتیو ( فیلم ) ظاهر کنیم. عکاسی دارای سه جنبه علمی، صنعتی و هنری است. یعنی به عنوان یک پدیده علمی ظاهر شد و به شکل یک صنعت پیشرفت کرد و در آخر به عنوان هنر ثبت شد. عکاسی برعکس برخی چیز ها به دست یک فرد کشف نشده است و در پشت این کار افراد بسیاری وجود دارند که در زمینه های متفاوت تحقیق و بررسی کرده اند. اولین عکس در سال 1822 میلادی توسط مخترع فرانسوی، ژوزف نیسه فور ثبت شده است. که در اولین قدم اصطبل و کبوتر خانه را به نام خود ثبت کرد.

برای به دست آرودن بهترین کیفیت و زیبایی در عکاسی، باید تمامی قوانین را رعایت کرد. از جمله : اصلاح رنگ، نور و کنتراست. رعایت نکردن این نکات باعث می شود که شما نتوانید کار زیادی روی عکس انجام دهید. البته راه هایی وجود دارد ولی تاثیر چندانی روی عکس نمی گذارند.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی

همانطور که می دانید عکاسی نیز مانند بقیه کارها نیاز به وسایل و ابزار مخصوص خود دارد. تمامی این ابزار ها در ایجاد یک عکس خوب لازم است و کمبود یکی از آن ها باعث اختلال می شود.

دوربین آنالوگ

دوربین آنالوگ جزو اولین دوربین های موجود در دنیا است. که به صورت اتاق تاریک موجود است. لنزهایی که در این نوع دوربین استفاده می کنند کاملا ابتدایی و هرازگاهی سایه یا تاریکی در گوشه های دوربین داشتند. برای جلوگیری از مشکلات در عکس برداری از مسدود کننده هایی استفاده می کنند که زمان نور دهی را به کسری از ثانیه تبدیل کرد. انواع مختلف مسدود کننده وجود دارد و برای هرکاری مسدود کننده مخصوص خود کار وجود دارد.با پیشرفت جهان و گسترش عکاسی مسدود کننده های سریع نیز تولید شدند تا بتوانند در سریع ترین زمان عکس را ثبت کنند.

دوربین دیجیتال

همانطور که از نامش پیداست دوربین دیجیتال یک دستگاه الکترونیکی است و برای گرفتن عکس و ذخیره آن در دوربین استفاده می شود که به مدت مشخصی در حافظه دورین می ماند. می توان گفت که دوربین دیجیتال شبیه دوربین آنالوگ کار می کند. در دوربین دیجیتال، مراحل ثبت یک تصویر با استفاده از حسگر تصویر در حافظه انجام می شود و در صورت نیاز به سرعت می توان به عکس ها دسترسی داشت.

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی هوایی

عکاسی فضاهای صنعتی

عکاسی پوشاک

عکاسی 360 درجه

عکاسی معماری